Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
608 417 417 PRZEWOZY PASAŻERSKIERADMOR TAXI KOSZALIN

Z jakimi formami płatności można spotkać się w taksówkach?

2021-06-01

Korzystając z przejazdów taksówkami, warto dowiedzieć się, jakie są akceptowalne formy płatności w danej korporacji. Jest to istotna kwestia, ponieważ w przypadku niektórych sieci taksówkarskich możliwych jest kilka form zapłaty, a w innych jedyna opcja to gotówka, więc kiedy akurat klient nie mam jej przy sobie, nie mam możliwości skorzystania z usługi. We wpisie, przedstawimy różne formy płatności, jakie można napotkać korzystając z taksówek.

Nie tylko gotówka

Oczywiście najpowszechniejszą formą płatności w taksówkach jest gotówka, dlatego mając ją przy sobie, można bez obaw skorzystać z taksówki należącej do każdej sieci. Kolejną możliwością jest płatność kartą kredytową lub debetową, jednak nie w każdej taksówce znajduje się terminal płatniczy, dlatego przed przejazdem należy się upewnić, czy będzie można zapłacić za pomocą karty. Zamawiając taksówkę z sieci Radmor Taxi Koszalin, należy poinformować dyspozytora, że chce się skorzystać z tej formy płatności, wtedy na pewno przyjedzie auto wyposażone w terminal płatniczy.

W niektórych korporacjach dostępna jest też możliwość zapłaty poprzez aplikację, które służy również do zamawiania kursów. W tym przypadku należy zazwyczaj podpiąć swoją kartę płatniczą w aplikacji, a naliczona opłata zostanie automatycznie pobrana. Następną formą płatności, o której nie wszyscy wiedzą, jest rozlicznie bezgotówkowe. Oznacza to, że za przejazd nie płaci bezpośrednio pasażer, ale po upływie czasu określonego w umowie, np. w rozliczeniu tygodniowym lub miesięcznym, płatności dokonuje przedsiębiorstwo na podstawie faktury VAT.

Osoba korzystająca z przejazdu – najczęściej pracownik danej firmy otrzymuję taką możliwość na podstawie voucherów, specjalnej karty lub innego sposobu ustalonego pomiędzy korporacją taksówkarską a przedsiębiorstwem. Firma, która decyduje się na taką współpracę z siecią taksówkarską ma dokładny wgląd w szczegółowe informacje dotyczące historii kursów odbytych przez pracowników. Dzięki temu może poznać daty i godziny przejazdów, czas ich trwania czy koszty. W ten sposób zarząd przedsiębiorstwa może sprawdzić, czy pracownicy nie korzystają z taksówki na koszt firmy do celów prywatnych. W przypadku korzystania z usługi dowozu dzieci do szkół i przedszkoli najczęściej ustala się formę płatności indywidualnie.

RADMOR TAXI
Nowa kategoria usług przewozów pasażerskich
Dojeżdżamy w każde miejsce, w kraju i za granicą.

back to top